cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Fk Kukesi

slide-image

Slider 2

slide-image

Fk Kukesi

slide-image
Ndeshja e Fundit
Fk Kukesi
0 - 0
Fk Tirana
March 16, 2022 Kukes

Në orët e para të mëngjesit të sotëm ekipi i Fk Kukësit ka udhëtuar drejt Antalias. Në këtë fazë përgatitore në dispozicion të traiNerit Peter Pacult do të jenë ky grup lojtarësh; Enea KolicI , Stivi Frasheri, Evis Koci, Bujar Idrizi, Ylli Shameti, Albi Alla, Rustem Hoxha, Simo Rrumbullaku, Eni Imami, Ardit Peposhi, Besar Musolli, Jose Pereira…

Read More
admin 0 January 4, 2018 284 Views

Sot nje tjetër lojtar i është bashkuar ekipit të Kukësit Donjet Shkodra tani lojtari me numër 10 ka firmosur një kontratë për dy sezone tek verilindorët. Shkodra ka luajtur dhe me parë në Kategorine Superiore,me Flamurtarin dhe së fundmi me Skëndërbeun. Ky është lojtari  i parë afruar në merkaton e dimrit për ekipin e Kukësit.

Read More
admin 0 January 3, 2018 387 Views

Ashtu sic pritej një interesim i madh i mediave për tranierin e ri të Fk Kukësit. Në orën 11:00, tranjeri Peter Pacult, dhe Nderim Nexhipi u shoqëruan nga presidenti Gjici në takimin e parë zyrtarë para mediave. Presidenti Gjici pasi uroi në fillim gazetarët për festat e fundvitit bëri dhe prezantimin zyrtarë të Peter Pacult…

Read More
admin 0 January 3, 2018 313 Views

Rreth orës 10;00 tranieri i ri i FK Kukësit, Peter Pacult është prezantuar para stafit teknik nga presidenti Gjici. Në fjalën hyrëse ai vlerësoi eksperiencën e madhe që ky tranier ka në drejtimin e ekipeve me emër në Europë Në bashk bisedimin me Pacult, ai, mori dhe njëherë garancinë për aritjen e objektivave. Takimi zgjati…

Read More
admin 0 January 3, 2018 282 Views

Gjatë fazës përgatitore që do të zhvillohet në Antalia të Turqisë, nga data 04.01.2018 deri me 16.04.2018, ekipi i Kukësit është drejt mbylljes së një tjetër miqësoreje luksi. Pas ndeshjeve me FK Kajseriasporin  që do të luhet me datë 08.01.2018 dhe FK Bursasport me 10.01.2018,ekipi kuksian do të përballet   me FK Fenerbahçen e Stambollit. Kjo…

Read More
admin 0 December 29, 2017 258 Views

Sot gjatë orëve të paradites, lojtari i FK Kukësit Elton Jose  Periaras De Andreade i është nënshtruar një opercioni nga një ekip i specializuar mjekësh të spitalit “Vila Maria” në Tiranë. Elton Kale u dëmtua në ndeshjen e javës së 15 të Kategorisë Superiore, atë midis KF Teutës dhe FK Kukësit. Gjatë përplasjes dhe manovrës…

Read More
admin 0 December 26, 2017 257 Views

Që pas largimit të Milikoviç nga stoli i Kukësit,mediat kanë paraqitur një interes të madh për emrin e tranierit të ri. Shumë emra janë lakuar,dhe media ka aluduar për takime të presidentit me emra të përvetshëm si Kozniku,Cungu,Ramadani. Sqarojmë se asnjë nga këta emra nuk është takuar  me presidentin Gjici. Klubi po bën përpjekjet maksimale…

Read More
admin 0 December 26, 2017 215 Views

Nga data 4 deri me 16 janar ekipi i FK Kukësit do të udhëtojë drejt Antalias, për të zhvilluar fazën përgatitore. Kjo periudhë do ti shërbejë ekipit për të testuar lojtarët e rinj që do të ofrohen tek Fk Kukësi për pjesën e mbetur të kampionatit,dhe kupën. Gjate kësaj periudhe ekipi i Kukësit do të…

Read More
admin 0 December 25, 2017 239 Views

Duke nisur që nga sot , në drejtimin e Kukëist nuk do jetë më taineri , Mlladen Milinkoviç dhe ndihmësat e tij. Sot ky staf me në kye Milinkoviç, ka paraqitur dorëheqjen pranë presidentit te klubit. Presidenti , Safet Gjici, ka miratuar doreheqjen e tyre dhe i ka falenderuar për punën e bërë edhe pse…

Read More
admin 0 December 23, 2017 222 Views

Çfarë po ndodh me Kukësin? I mungon stabiliteti? “Kjo është diçka që as unë nuk e kuptoj dot. Fusha jonë na është kthyer në makth. Kemi humbur shumë pikë këtu, dhe prandaj vjen edhe diferenca me skuadrat e tjera në klasifikim.” Kështjellë ka në Gjirokastër, dhe jo në Kukës. Sot iu a mori Luftëtari… “Të…

Read More
admin 0 December 22, 2017 229 Views