cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Uncategorized

Çfarë po ndodh me Kukësin? I mungon stabiliteti? “Kjo është diçka që as unë nuk e kuptoj dot. Fusha jonë na është kthyer në makth. Kemi humbur shumë pikë këtu, dhe prandaj vjen edhe diferenca me skuadrat e tjera në klasifikim.” Kështjellë ka në Gjirokastër, dhe jo në Kukës. Sot iu a mori Luftëtari… “Të…

Read More
admin 0 December 22, 2017 156 Views

Eshtë zhvilluar edhe sot si çdo prag ndeshje Konferenca për shtyp e tranierit Milinkoviç.   Interesimi i gazetarëve ka qënë për largimin e Aliev dhe afrimet e reja tek Kukësi, dhe pse ato nuk bëhen publike për median. Kukësi është  ekip serioz, jo çdo gjë del në media. Jo vetëm për arfimet që janë tani…

Read More
admin 0 December 20, 2017 197 Views

Sulmuesi i Kukësit: Kemi zhvilluar një nga ndeshjet më të mira të këtyre dy muajve të fundit Elis Bakaj ka marrë këtë sezon petkun e golashënuesit te Kukësi. Sulmuesi kryeqytetas po bën mjaft mirë nën fanellën e kampionëve dhe po shënon rregullisht. Edhe në përballjen me Teutën u tregua i saktë nga pika e penalltisë,…

Read More
admin 0 December 18, 2017 208 Views

Në konferencën e sotme për shtyp në prag ndeshjen me Teutën ishin para gazetarëve tranieri Milinkovic dhe menaxheri Halili. Eshtë një ndeshje e vështirë, dhe ne  jemi në nje pozicion jo të rehatshem  nuk e prismim që  pas 14 ndeshjesh të jemi me pikë të tilla. Pavarësisht kësaj  duhet të shohim përpara në dy ndeshjet…

Read More
admin 0 December 16, 2017 166 Views

Sot paradite në ambientet e kubit të Kukësit, presidenti Gjici ka mbledhur në një analizë lojtarët  dhe stafin teknik. Në këtë mbledhje u diskutua në lidhje me takimin e ditës së shtunë  ku ekipi humbi ndaj Lushnjes, duke lënë dhe 3  pikë shumë të vlefshme dhe që ishin mundesia për t’ju afruar  më shumë kreut….

Read More
admin 0 December 11, 2017 165 Views

  Përfundon takimi, Kukësi-Lushnja 1-3. 90′ Gjyqtari akordon 4 minuta shtesë. 90′ Bakaj provon me një gjuajtje nga jashtë zone, topi përfundon në duart e portierit Spaho. 87′ Lushnja kryen zëvendësimin e tretë largohet Canka në fushë Bufazi. 82′ GOOOL Lushnja 1-3. Një mosmarveshje në mbrojtje pas një topi të harkuar nga mesfusha, topi mbetet…

Read More
admin 0 December 9, 2017 165 Views

Humbja e sotme në Kukës ndaj Lushnjes 1 – 3. është nga humbjet më të thella në këto 6 vite që Kukësi është në Kategorinë Superiore. Për këtë ndeshje do të ketë një analizë të detajuar, dhe do te nxirren përgjegjësitë e stafit teknik dhe të lojtarëve. Nuk mund të ketë justifikime për këtë paraqitje…

Read More
admin 0 164 Views

Si çdo javë edhe sot tranjeri Milikoviç doli para gezatarëve sportiv,në prag ndeshjen me Lushnjen, sfidë e cila zhvillohet për javën e 14 të Kategorisë Superiore. Në qendër të vëmëndjes së tyre ishte shkrimi i gazëtës “Panorama Sport” në lidhje me mbledhjen e stafit drejtues dhe  presidentit si dhe raportet  me menaxherin Halili,ku tranjeri  iu…

Read More
admin 0 December 7, 2017 162 Views

Klubi i Kukësit nuk është i përqendruar vetëm në ekipin e parë, pasi rëndësi i kushtohet edhe ekipit B dhe ekipeve të moshave. Në kuadër të fillimit të përgatitjeve për sezonin e ri njëkohësisht me ekipin e parë kanë nisur punën edhe Kukësi B dhe ekipet e moshave U-17 dhe U-19. Kukësi B do të…

Read More
admin 0 August 3, 2017 134 Views

KUKËSI – NEFTÇI BAKU 4 – 2 Shënues: Dvornekoviç 15’, Pejiç 36’ (pen.), Kale 52’, Pejiç 90’/ Folprecht 28’, Imamverdiev 31’ Kukësi: Koliçi, Hallaçi, Shameti, Alla, Rrumbullaku, Dvornekoviç, Musolli, Lushtaku, Kale, Emini, Pejiç.( Imami, Çema, Hasani, Memini) Trajner: Ernest Gjoka Neftçi Baku: Baykovic, Isayev, Dreksa, Abishov, Navalovski, Petrov, Kastillo, Folprecht, Hajiyev, Alasgarov, Imamverdiev. (U aktivizuan:…

Read More
admin 0 January 15, 2017 132 Views