cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Lajme

FK Kukësi hedh në gjyq gazetën e përditshme sportive  “Panorama Sport”, duke i kërkuar të vërtetojë  saktësinë ose burimin e informacionit të botuar në këtë gazete në faqen on-line  me datë 04.12.2017, dhe më pas edhe në atë të  botuar në formë kryeartikulli më titull, “Fitoni 3 ndeshje ose m’u zhdukni nga sytë”, zbardhet mbledhja…

Read More
admin 0 December 6, 2017 139 Views

FK KUKËSI, nuk është përfshirë në asnjë manipulim, apo aferë korruptive në paravendosjen , apo trukimin e ndeshjeve miqësore gjatë fazës përgatitore  në verën e këtij viti në Austri, ku ka qëndruar nga data  23 qershor deri më 13 korrik. Ky përfundim vjen dhe pas hetimit disa mujor të Prokurorisë së Innsbruckut në Austri. Zyra…

Read More
admin 0 December 5, 2017 135 Views

Sot paradite është mbledhur bordi i FK Kukësit ,ku bëjnë pjesë lojtarët më të vjetër dhe më me pervojë si dhe stafi.Në këtë mbledhje u diskutua në lidhje me takimin e djeshem ku ekipi nuk i fitoi në Korçë 3 pikë shumë të vlefshme dhe që ishin mundesia për tu afruan  me rivalin kryesor Skëndërbeu….

Read More
admin 0 December 3, 2017 134 Views

MINUTË PAS MINUTE 90’+4′ Mbyllet ndeshja me fitoren e Skënderbeut. 90′ Jepen 4 minuta shtesë. 90′ Një përplasje mes Xhejms dhe Kale sjellë një zënkë në fushë ku përfshihen futbollistë të të dy skuadrave. Xhaja vonon të qetësojë gjakrat dhe në fund ndëshkon me të verdhë Kale. 88′ Mendon të adminisitrojë rezultatin në këto minuta…

Read More
admin 0 135 Views

Një nga protagonistët kryesorë të takimit midis Skënderbeut dhe Kukësit, është padyshim Sidrit Guri.  Nga “parajsa” në “ferr”, Guri arriti të rikthente ekuilibrat në fushën e lojës pasi barazoi shifrat në 1-1,  por humbi një rast të artë për të kaluar ekipin e tij në avantazh. Në një intervistë për “Supersport”, Guri është shprehur shumë…

Read More
admin 0 December 2, 2017 148 Views

Kukësi ka humbur në takimin e sotëm ndaj kryesuesve të Skënderbeut, në një ndeshje direkte për titullin kampion. Një ndeshje kjo e cila kishte vlerë të dyfishtë, pasi përballeshin kampionët e Shqipërisë me kryesuesit aktualë. Skënderbeu arriti të fitonte me rezultatin 2-1, ndërsa trajneri i Kukësit, Milinkoviç në një intervistë për “Rtsh Sport” është shprehur…

Read More
admin 0 128 Views

Konferencë për shtyp e tranjerit të FK Kukësit Mlladen Milinkoviç Interesim i madh i mediave sot në konferencën për shtyp të tranjerit Milinkoviç në prag të ndeshjes me Skëndërbeun. Gjëndja e motit duket se do të ndikoj dhe në mbarëvajtjen e javës së 13- të superligës shqiptare, nëse do të ishte mirë të ndërpritej apo…

Read More
admin 0 December 1, 2017 122 Views

Deklaratë për shtyp. Tiranë, 25nëntor 2017. Dënojmë ashpër dhunë në Laç , dhe arbitrimin e ndeshjes. Klubi i Kukësit e konsideron si skandaloze dhunën e ushtruar në satdiumin e Laçit gjatë takimit të sotëm. Ndeshja nisi e tensionuar me kore massive , vuvuzela, ( që janë të daluara nga rregullorja e futbollit). Sharje në kor…

Read More
admin 0 November 26, 2017 139 Views

Milikeviç: Kam eksperiencë për të përballuar momente të vështira Në deklaratën pas ndeshjen për mikrofonin e Supersport, trajneri Milinkoviç deklaroi që në qoftë se skuadra mbrohet mirë në prapavijë dhe nuk pësoj gol i fiton të gjitha ndeshjet. Serbi foli gjithashtu edhe për mos aktivizimin e Hallaçit dhe Allës. Për ndeshjen me Laçin ai u…

Read More
admin 0 129 Views

Njeriu i ndeshjes, Ylli Shameti, u shpreh në intervistën pas përfundimit të takimit, se ekipi i Kukësit mori tre pikët, por ka ende shumë gjëra për të rregulluar në lojë. Gjithashtu, ai shtoi se në rastin e penalltisë, i tha arbitrit Meta se penalltia ishte e pavullnetshme, dhe nuk duhej ta jepte. Laçi ju dominoi….

Read More
admin 0 152 Views