cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Lajme

Eshtë zhvilluar edhe sot si çdo prag ndeshje Konferenca për shtyp e tranierit Milinkoviç.   Interesimi i gazetarëve ka qënë për largimin e Aliev dhe afrimet e reja tek Kukësi, dhe pse ato nuk bëhen publike për median. Kukësi është  ekip serioz, jo çdo gjë del në media. Jo vetëm për arfimet që janë tani…

Read More
admin 0 December 20, 2017 197 Views

Kukësi dhe Teuta mbyllën javën e 15-të të Kategorisë Superiore, me sfidën mes tyre që përfundoi në shifat 1-2. Verilindorët fituan me përmbysje. Të parët që shënuan, ishin durrësaket, me Latif, në minutën e 31-të.   Më pas, Kukësi fitoi një penallti pranë fundit të pjesës së parë, dhe Bakaj nuk fali nga 11 metra….

Read More
admin 0 December 17, 2017 167 Views

Trajneri i Kukësit, Mladen Milinkovic, foli për mikrofonin e “Supersport” pas ndeshjes me Teutën. Me shume i kënaqesh pikëve apo zhbllokimit psikologjik të skuadrës? Besoj që luajtëm mirë më 11 lojtarë, dhe edhe pse u gjendëm në disavantazh lojtarët bënë mirë. Edhe kur ishim me 10 lojtar ata treguan që e donin këtë fitore. Para…

Read More
admin 0 160 Views

Në konferencën e sotme për shtyp në prag ndeshjen me Teutën ishin para gazetarëve tranieri Milinkovic dhe menaxheri Halili. Eshtë një ndeshje e vështirë, dhe ne  jemi në nje pozicion jo të rehatshem  nuk e prismim që  pas 14 ndeshjesh të jemi me pikë të tilla. Pavarësisht kësaj  duhet të shohim përpara në dy ndeshjet…

Read More
admin 0 December 16, 2017 166 Views

Sot paradite në ambientet e kubit të Kukësit, presidenti Gjici ka mbledhur në një analizë lojtarët  dhe stafin teknik. Në këtë mbledhje u diskutua në lidhje me takimin e ditës së shtunë  ku ekipi humbi ndaj Lushnjes, duke lënë dhe 3  pikë shumë të vlefshme dhe që ishin mundesia për t’ju afruar  më shumë kreut….

Read More
admin 0 December 11, 2017 165 Views

  Përfundon takimi, Kukësi-Lushnja 1-3. 90′ Gjyqtari akordon 4 minuta shtesë. 90′ Bakaj provon me një gjuajtje nga jashtë zone, topi përfundon në duart e portierit Spaho. 87′ Lushnja kryen zëvendësimin e tretë largohet Canka në fushë Bufazi. 82′ GOOOL Lushnja 1-3. Një mosmarveshje në mbrojtje pas një topi të harkuar nga mesfusha, topi mbetet…

Read More
admin 0 December 9, 2017 165 Views

Humbja e sotme në Kukës ndaj Lushnjes 1 – 3. është nga humbjet më të thella në këto 6 vite që Kukësi është në Kategorinë Superiore. Për këtë ndeshje do të ketë një analizë të detajuar, dhe do te nxirren përgjegjësitë e stafit teknik dhe të lojtarëve. Nuk mund të ketë justifikime për këtë paraqitje…

Read More
admin 0 164 Views

Rreth ores 09:00 te ditës së sotme ekipi i Fk Kukësit është nisur për në qytetin verilindor ku nesër pritet takimi me Lushnjen, i vlefshëm për javën e 14 të të kategorisë superiore.Ne  shokojmë në këtë takim për  fitore, gjë që do na e  bëjë më të sigurt rrugën drejt titullit. Pas akomoadimit në hotel,…

Read More
admin 0 December 8, 2017 149 Views

Si çdo javë edhe sot tranjeri Milikoviç doli para gezatarëve sportiv,në prag ndeshjen me Lushnjen, sfidë e cila zhvillohet për javën e 14 të Kategorisë Superiore. Në qendër të vëmëndjes së tyre ishte shkrimi i gazëtës “Panorama Sport” në lidhje me mbledhjen e stafit drejtues dhe  presidentit si dhe raportet  me menaxherin Halili,ku tranjeri  iu…

Read More
admin 0 December 7, 2017 162 Views

Duke nisur që nga dita e sotme  klubi ynë është i deturuar të ndërpresë çdo komunikim me gazeten e përditshme “Panorama Sport”. Kjo ngrirje e mardhënieve do të jetë deri ditën kur  drejtësia do të vendosë për padinë që ne kemi bërë si klub ndaj kësaj gazete për shpifje. Ne tashmë jemi në gjyq me…

Read More
admin 0 250 Views