cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Faza përgatitore në Antalia të Turqisë.

  • December 25, 2017
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 176 Views

Nga data 4 deri me 16 janar ekipi i FK Kukësit do të udhëtojë drejt Antalias, për të zhvilluar fazën përgatitore.

Kjo periudhë do ti shërbejë ekipit për të testuar lojtarët e rinj që do të ofrohen tek Fk Kukësi për pjesën e mbetur të kampionatit,dhe kupën.

Gjate kësaj periudhe ekipi i Kukësit do të luajë dhe ndeshje miqesore me ekipe turke .Dy ndeshjet miqësore të konfirmuara tashmë ,jane ajo me Kayserispor që do të luhet me datë 8 janar 2018,dhe FK Bursaspor që do të luhet me datë 10 janar 2018.

Gjithashtu vazhdojnë bisedimet edhe për ndeshje të tjera miqësore si me ekipe elitare turke , edhe ato  europiane.

Klubi është në përpjekjet maksimale për masat organizative, merkaton dhe stafin te ri teknik.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.