cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Milikeviç: Kam eksperiencë për të përballuar momente të vështira

  • November 26, 2017
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 139 Views

Milikeviç: Kam eksperiencë për të përballuar momente të vështira

Në deklaratën pas ndeshjen për mikrofonin e Supersport, trajneri Milinkoviç deklaroi që në qoftë se skuadra mbrohet mirë në prapavijë dhe nuk pësoj gol i fiton të gjitha ndeshjet. Serbi foli gjithashtu edhe për mos aktivizimin e Hallaçit dhe Allës.

Për ndeshjen me Laçin ai u shpreh
“Deshëm të mbanin rezultatin te mos pësonim gol. Në qoftë se ne arrimë të mos pësojmë gol, fitojmë pasi një nuk kemi vuajtura për të shënuar. Deshëm ta godisnim kundërshtarin mbas shpinës në kundërsulme, por kjo nuk u realizua shumë mirë. Gjithsesi jam i kënaqur me 3 pikët.”

Mungesa e Hallaçit dhe Allës
Ne dëshëm të kishim një mbrojtës të shpejt në vend të Hallaçit sepse Laçi kishte në krah një lojtarë shumë të shpejt si Uzuni. Për sa i përket Allës, vjen nga një gabim në ndeshjen me Partizanin, nuk ishte i qetë psikologjikisht dhe mendova mos e aktivizoj.”

Për mungesën e lojës së ekipit
“Kur vjen pas 3 barazimesh dhe një humbje në shtëpi, psikologjia nuk është e duhura. Sot nuk na duhej loja, na duheshin tre pikët. Ia arritëm qëllimit dhe uroj lojtarët për shpirtin luftarak në fushë”.

Momenti i vështirë psikologjik
Gjatë gjithë kësaj javës u munduam të ishim afër lojtarëve, madje pardje dolëm drekuam bashkë. Ishin momente delikate, pas 3 barazimesh dhe 1 humbje. Ana psikologjike luan rol të rëndësishëm në një ndeshje futbolli.”

Për dorëheqjen e munguar
“E thashë dhe në konferencë. Unë kurrë nuk jam futur në dhomat e zhveshjes dhe të kem thënë do jap dorëheqjen. Unë kam aq eksperiencë sa t’i përballoj momentet e vështira”

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.