cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

F.K. Kukësi i shpreh ngushëllime familjes së ish-presidentit Duraku

  • October 18, 2017
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 176 Views

F.K. Kukësi i shpreh ngushëllime familjes Duraku për humbjen e njeriut të dashur Iljaz Duraku. Zoti Duraku ka qenë president i klubit të Kukësit në vitet \’98-\’99. Ish-presidenti u nda nga jeta në moshën 65-vjeçare në ditën e tij të lindjes nga një sëmundje e papritur. Në atë kohë ekipi i Kukësit ka milituar në Kategorinë e Dytë, edhe pse në një kategori inferiore, klubi i Kukësit ka pasur suksese me ish-presidentin Iljaz Duraku. Ai ka qenë njeri human dhe dashamirës ndaj ekipit të Kukësit dhe futbollit, Duraku ndihmoi ekipin në momente të vështira dhe tifozerinë kuksiane. \"\" \"\"

Presidenti Safet Gjici dhe drejtuesit e klubit u shprehin ngushëllime familjarëve të tij.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.