cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Fitore e pastër për Kukësin B

  • October 14, 2017
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 171 Views

F.K. Kukësi B 3

Kevitan 0

E shtunë, 14 tetor 2017, ora 14:30, stadiumi “Zeqir Ymeri”

Shënues: Mahmuti 15, Gjuta 70’, 78’

F.K. Kukësi B: Basha, Germizi, Zylyftari, Xhixha, Grori, Duraku (Mema 60’), Gjuta, Joti, Cenaj (Kazma 70’), Sadiku, Mahmuti (Tota 75’). Tr. Edmond Dalipaj

Skuadra e Kukësit B ka fituar edhe ndeshjen e sotme kundër Kevitanit. Verilindorët e vegjël kanë dominuar takimin kundër miqve dhe kanë arritur të zhbllokojnë shifrat që në minutën e 15-të me Mahmutin. Loja ka folur për skuadrën e dytë të Kukësit që ka shfaqur më shumë dëshirë dhe agresivitet duke kërkuar me ngulm fitoren. Djemtë e trajnerit Edmond Dalipja e kanë mbyllur në fitore 1 me 0, pjesën e parë të ndeshjes, ndërsa në pjesën e dytë kanë arritur të shënojnë edhe dy gola të tjerë me Gjutën. Ai ka qenë autori i dy golave për skuadrën e tij duke vulosur rezultatin dhe fitoren në 3 me 0. Kjo është fitorja e tretë për ekipin e Kukësit B në po kaq ndeshje.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.