cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Moshat / Fitojnë 17-vjeçarët, humbje minimale për 19 rinjtë

  • October 1, 2017
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 129 Views

Akademia e Kukësit ka zhvilluar ndeshjet e radhës në kuadër të Superligës së moshave. Ekipet e Kukësit kanë udhëtuar drejt Shkodrës për t\’u ndeshur me Akademinë e Ajaksit, apo siç njihet AAS. Ekipi i paratërinjëve ka fituar me rezultatin 0-2, me golat e Bytyçit dhe Musës, ndërsa të rinjtë kanë humbur minimalisht. Skedat e ndeshjes:

U-17 / Akademia AAS- Kukësi 0-2
Shënues: Bytyçi 35’, Musa 56’

F.K. Kukësi : Shahu, Badalli, E. Ademaj, Bersiha, A.Shala J.Ademiaj, Byqtycci, Musa, Abazi,Gashi, L. Shala. Trajner A. Belau (Cengu, Sopaj, Basha, Goca, Dogjani, Gashi)

U-19 / Akademia AAS- Kukësi 1-0

F.K. Kukësi: F. Elezi, Doçi, R. Elezi, Curi, Osmani, Kashtanjena, Gjermizi, Tafhasi, Deda, Kumanova, Ibishi. Trajner. G. Shehu (Matmuja, Duraku, Jakupi, Ngjeci, Gjana)

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.