cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Kukësi B nis kampionatin kundër Mamurrasit

  • September 30, 2017
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 134 Views

Skuadra e Kukësit B do të nisë ditën e nesërme kampionatin e Kategorisë së Dytë. Klubi i dytë i Kukësit do të luajë përballë Mamurrasit, prej orës 14:30, në stadiumin \”Zeqir Ymeri\”. Vëmendja e klubit verilindor është edhe te kjo skuadër në përgatitjen e elementit cilësor për ekipin e parë.

Trajneri Edmond Dalipi ka punuar me grupin e lojtarëve prej 2 muajsh dhe tashmë është gjithçka gati për fillimin e sezonit të ri. Skuadra e Kukësit B ka pretendimet e veta për këtë sezon, synimi madhor është kalimi në Kategorinë e Parë.

Trajneri Edmond Dalipi ka folur për faqen zyrtare të klubit në lidhje me fillimin e kampionatit. \”Kemi punuar për ta nisur mirë kampionatin. Jemi një grup i mirë, pasi disa nga lojtarët që kanë mbyllur sezonin e vjetshëm janë pjesë e ekipit edhe për këtë edicion. Ruajtja e boshtit është diçka e mirë për ne. Natyrisht që objektivi kryesor është kalimi dhe përgatitja e elementit cilësor për ekipin e parë. Megjithatë, skuadra ka objektiva për kalimin në Kategorinë e Parë\”, – përfundon trajneri Dalipi.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.