cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Shameti rinovon me Kukësin

  • August 11, 2017
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 128 Views

Mbrojtësi Ylli Shameti ka rinovuar edhe për një tjetër sezon me skuadrën e Kukësit. Gjirokastriti ka nënshkruar ditën e sotme kontratën e re dhe do të vazhdojë të jetë pjesë e kampionëve të Shqipërisë. 33-vjeçari prej 4 sezonesh është pjesë e Kukësit dhe tashmë do të hyj në vitin e tij të pestë.

Pas rinovimit, Shameti ka folur për sajtin e klubit. Ai është shprehur mjaft i kënaqur për rinovimin dhe vazhdimin e aventurës me klubin verilindor.

“Jam mjaft i kënaqur që rinovova me ekipin e Kukësit. Kam 4 vite këtu dhe ndihem si në shtëpinë time, normalisht që do t’i bëja 5 vite me Kukësin. Firmosa edhe për respekt të presidentit Safet Gjici, pasi bisedova me të gjeta gjuhën e përbashkët dhe nuk mund të largohesha.

Do të vazhdoj edhe për këtë sezon dhe i kam objektivat e qarta, do të bëj maksimumin për realizimin e tyre. Besoj se mund të ia dalim mbanë. Tifozët tanë janë si oksigjen për ne, sa më të shumtë të jenë ata, aq më shumë luajmë edhe ne. Një pjesë e suksesit është edhe për ta. Skuadra është forcuar ndjeshëm dhe më vjen mirë që do të jem pjesë e këtij grupi”, – përfundon Shameti për sajtin zyrtar të klubit.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.