cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Kukësi vazhdon punën për sezonin e ri

  • July 21, 2017
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 114 Views

Skuadra e Kukësit nuk ka ndalur punën pas eksperiencës në Champions League. Kampionët e Shqipërisë kanë nisur menjëherë përgatitjet për sezonin e ardhshëm. Drejtuesit e klubit kanë filluar punën me projektimin e ekipit që do të përballojë sezonin e ardhshëm. Verilindorët u kanë bërë të qartë lojtarëve aktual të ekipit synimet e edicionit futbollistik 2017-18.

Synimet dhe objektivat për sezonin e ri janë të qarta: mbrojtja e titullit kampion dhe fitimi i Kupës së Republikës. Kukësi do të nisë sezonin e ri me finalen e Superkupës kundër Tiranës, më 6 shtator. Kampionët janë edhe fituesit në fuqi të Superkupës dhe do të synojnë të përsërisin suksesin e sezonit të kaluar.

Kukësit mbetet edhe në merkato për afrimin e lojtarëve cilësorë që mund të bëjnë diferencën.

 

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.