cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Deklaratë / Jemi të hapur ndaj çdo lloj hetimi, flasim në rrugë ligjore

  • July 10, 2017
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 116 Views

Klubi i Kukësit reagon në lidhje me situatën e krijuar rreth ekipit dhe qartëson të gjithë opinionin publik në lidhje me tymnajën e përhapur, me ose pa qëllim. Skuadra kampione e Shqipërisë deklaron publikisht se është e hapur ndaj çdo lloj hetimi, të çdo lloj organi. UEFA është e hapur të hetojë ndeshjet tona dhe jemi të prirur për të bashkëpunuar me to.

Në lidhje me episodin e djeshëm, njoftojmë që disa nga lojtarët tanë janë vendosur para një kontrolli nga policia austriake. Në lidhje me marrjen e telefoneve të lojtarëve dhe \”mospranimin e tyre\”, bëjmë me dije se lojtarët e Kukësit nuk kanë reaguar negativisht, por kanë ndjekur të gjitha udhëzimet e avokatit të klubit. Ky i fundit po merret me çështjen dhe po punon me ngritjen e një padie kundër Federbetit. Jemi të bindur për t\’i shkuar deri në fund kësaj çështje, por duke ndjekur rrugën ligjore.

E theksojmë se për rezultatet në miqësore nuk jemi aspak të kënaqur, por në një rast kundërshtari i fortë, e në rastin tjetër lodhja e ekipit kanë ndikuar në rezultatet negative. E përsërisim që do t\’i shkojmë deri në fund çështjes!

 

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.