cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Kukësi shpallet kampion i Superligës

  • May 22, 2017
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 119 Views

Kukësi shpallet kampion i Kategorisë Superiore për sezonin 2016-2017 duke fituar titullin e parë kampion në historinë e tyre. Verilindorët kanë rishkruar historinë duke fituar “finale” e sezonit ndaj Skënderbeut me rezultatin 2-0 në favor të vendas

Në minutën e 47 Emini fitoi një penallti dhe \”bomberi\” Pero Pejiç e shndërroi në gol. Për të mbyllur llogaritë mendon përsëri korati Pejiç në minutën e 93-të, duke dyfishuar shifrat dhe duke bërë që tifozeria kuksiane të shpërthejë në festë. Me vërshëllimen e kryesorit Jorgji stadiumi shpërtheu në festë dhe qindra tifozë u dyndën në fushë duke festuar me presidentin dhe lojtarët. Sigurisht, nuk mund të mungonte vallja e Kukësit!

\"\" \"\" \"\"

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.