cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Kukësi-Vllaznia / Kukësi shpall \”non grata\” gjyqtarin Koçi

  • April 9, 2017
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 96 Views

Pasi pamë me kujdes edhe në video ndeshjen që Kukësi zhvilloi sot kundër Vllaznisë, klubi shprehet shumë i indinjuar me gjykimin tendencioz të gjyqtarit Andi Koçi. Ky i fundit, me papërgjegjshmëri të plotë dhe mungesë profesionalizmi, sot na mohoi një penallti të pastër, të cilën moviola pas takimit e përcaktoi krejtësisht të rregullt. Të gjithë e panë qartë 11-metërshin e mohuar ndaj nesh, përveç këtij gjyqtari.

Theksojmë se penalltia e Eminit në minutën 22\’ nuk është i vetmi rast ku gjyqtari vendosi kundër Kukësit. Në të 25\’ Pejiç u konsiderua në pozicion jashtë loje, por ky episod është mjaft i dyshimtë. Në pjesën e dytë, në të 56\’ u anulua një gol i diskutueshëm i kroatit, teksa në të 65\’ faulli i Eminit nuk ishte jashtë zone, por brenda saj, krejt ndryshe nga ajo që u vendos nga Koçi. E gjitha kjo panoramë tregon se ky gjyqtar nuk është serioz dhe ka një prirje të dukshme kundër verilindorëve.

Kjo nuk është hera e parë që Koçi ka një sjellje të tillë ndaj klubit tonë dhe për këtë arsye e shpallim \”non grata\” për të gjitha ndeshjet e mbetura, brenda dhe jashtë fushe, në këtë sezon futbollistik. Këtë kërkesë do t\’ua dërgojmë Komisionit të Arbitrimit dhe Federatës Shqiptare të Futbollit.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.