cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Kukësi është skuadra më e mirë shqiptare për vitin 2016

  • April 7, 2017
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 100 Views

Kukësi është skuadra më e mirë shqiptare për vitin kalendarik 2016. Instituti ndërkombëtare i Historisë dhe Statistiakve në Futboll ka zgjedhur skuadrën që kryeson për ta vendosur si më të mirën e Superligës.

Mes 400 skuadrave në botë e shohim veten të pozicionuar në vëndin e 205. Në vitin 2016 verilindorët fituan për herë të parë në histori Kupën e Shqipërisë, ndërsa në 61 ndeshje në vitin kalendarik mes kampionatit, Kupës së Shqipërisë dhe kupave të Europës numërojnë vetëm 7 humbje. Dy prej tyre në turin e dytë kualifikues të Europa League, përballë Austrisë së Vjenës.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.