cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Kukësi B fiton ndaj Veleçikut

  • March 19, 2017
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 101 Views

Kukësi B – Veleçiku 1-0

Shënues: Mahmuti 27\’

Kukësi: Hasanbelli, Tole, Zylyftari, Xhixha, Rami, Gjuta, Koldashi, Peposhi, Sadiku, Sinani, Mahmuti. Tr. E. Dalipi. Të gatshëm: Halilaj, Muja, Cenaj, Karakushi, Ademi, Gjana.

Skuadra e Kukësit B ka fituar në ndeshjen ndaj Veleçikut. Ekipi i drejtuar nga trajneri Edmond Dalipi ka fituar minimalisht në shtëpi me golin e Mahumtit. Skuadra verilindore është hedhur që në minutat e para në kërkim të golit dhe ka arritur ta gjejë shumë shpejt, që në minutën e 27-të.

Pjesa tjetër e ndeshjes ka qenë mjaft e luftuar dhe me përplasje të forta sportive. Ekipi verilindor kishte edhe mundësi të tjera për të shënuar, por nuk arrin që të dyfishojë rezultatin. Miqtë u munduan që të luajnë lojën, por neutralizohen nga vendasit. Kukësi B tashmë mban vendin e 7-të me 25 pikë.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.