cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Koliçi: Ndeshje e vështirë, barazim me Vlera

  • March 5, 2017
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 105 Views

Portieri Enea Koliçi ka folur pas ndeshjes me Flamurtarin. Ai ka vlerësuar rolin e portierave në kampionatin shqiptar dhe të sulmuesve.

Barazimi – \”Flamurtari na vuri shumë në vështirësi. Mendoj se te goli që  kisha pak faj edhe unë. Në pjesën e dytë ndryshuam dhe arritëm të marrim një barazim me vlerë në një ndeshje të vuajtur”.

Portierët e Superligës- “Të gjithë portierët janë me shumë cilësi. Nuk dua të bëj krahasime me asnjë sepse të gjithë bëjmë punën tonë. Jam shumë i lumtur që në këtë kampionat ka shumë portierë të mirë. Jo vetëm emrat me eksperiencë si Shehi, Hoxha apo Lika, por janë edhe portierët e rinj në moshë që janë shumë të mirë si Selmani apo Ruci. Nga 10 ekipe, që të 10 portierët janë shumë të mirë.”

Sulmuesit – \”Nga momenti që të gjithë portierët dallojnë në Superiore, do të thotë që kundërshtarët kanë sulmues të mirë që krijojnë raste për gol”.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.