cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Java e 24 / Flamurtari – Kukësi 1-1

  • March 5, 2017
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 114 Views

Java e 24 / Flamurtari – Kukësi 1-1

Shënues: Alvesh 39\’/ Guri 58\’

Kukësi: Koliçi, Hallaçi, Shameti, Imami, Rrumbullaku, Dvornekoviç (Lushtaku 60′), Lena, Hasani (Rangel 84′), Karioka, Emini (Guri 15′), Pejiç
Trajner: Ernest Gjoka

Flamurtari dhe Kukësi janë ndarë në një barazim 1-1 në ndeshjen e fundit të javës së 24-t të Kategorisë Superiore. Ekipi verilindor nuk arriti të merrte fitoren në këtë takim të vështirë. Në fillim  ishte skuadra vlonjate që kaloi në avantazh me anë të Alveshit  në minutën e 39, por verilindorët reaguan në fillimin e pjesës së dytë dhe barazuan shifrat me anë të Gurit në minutën e 58.

Ndeshja mori një kthesë tjetër për ekipin e Kukësit kur Lena doli nga loja me të kuqe, pas ndëshkimit me kartonin e dytë të verdhë duke lënë ekipin me 10 lojtarë. Përfundimisht ndeshja përfundon me barazimin 1 me 1.  Kukësi me 48 pikë kryeson renditjen, me pikë të barabarta me Skënderbeun, ndërkohë që ndeshjen tjetër e kemi përballë Korabit në Kukës.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.