cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Java e 22-të/ Laçi – Kukësi 0-0

  • February 20, 2017
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 103 Views

Laçi – Kukësi 0-0

Kukësi: Koliçi, Hallaçi, Shameti, Alla, Rrumbullaku, Dvornkeoviç (Lushtaku 58′), Musolli (Hasani 48′), Lena, Karioka, Pejiç, Emini (Guri 81′).

Ndeshja ndërmjet Laçit dhe Kukësit përfundon me rrjeta të paprekura. Një sfidë mjaft e luftuar, që dhuroi shumë raste, kartonë, shtylla, por jo gola. Kukësi shpërduroi raste duke mos arritur të gjejë golin. Verilindorët vijojnë pathyeshmërinë dhe pas transfertës së vështirë të Laçit, si dhe qëndrimin në krye të tabelës. Ekipi i trajnerit Ernest Gjoka ka shpërdoruar shumë raste me Dvornekoviç, Pejiç apo edhe Guri. Nuk mund të mos përmendet edhe atmosfera e krijuar në Laç ku gjatë gjithë ndeshjes tifozeria laçiane sulmoi edhe me shishe apo çakmak, përveç koreve të sfidës.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.