cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Miqësore / Kukësi – Kukësi B 5-0

  • January 21, 2017
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 102 Views

Kukësi – Kukësi B 5-0

Golat: Dvornekoviç 40’, Emini 53’, Guri’ 70’, Sadiku 75’, Kale 82’

Kukësi: Koliçi, Rrumbullaku, Shameti, Memini, Hallaçi, Musolli, Lena, Dvornekoviç, Lushtaku, Pejiç, Emini. (U aktivizuan: Hasani, Kale, Sadiku, Guri, Çema, Tejeci, Imami, Batusha). Trajner: Ernest Gjoka.

Kukësi B: Koci, Gërmizi, Zylyftari, Xhixha, Peposhi, Sulmata, Sadiku, Rami, Koldashi, Bytyçi, Mahmutaj. Trajner: Edmond Dalipi.

Sot është zhvilluar miqësorja në mes të ekipit të parë Kukësit dhe atij B, në orën 14:00. Të besuarit e Ernest Gjokës bënë një ndeshje mjaft të mirë, duke arritur të shënojnë plot pesë herë.
Dvornekoviç i jep avantazhin të besuarve të Gjokës duke i dhënë fund pjesës së parë me rezultatin 1 me 0. Me fillimin e së dytës, Emini pas një depërtimi brenda zonës godet fort duke dyfishuar rezultatin. Pas këtij goli pjesa më e madhe e ekipit do të zëvendësohej. Autori i golit të tretë do të ishte Sindrit Guri, i gjendur i vetëm përball portierit nuk do e kishte të vështirë të shënonte. Elton Kale dhuroi një tjetër paraqitje të mirë.  28- braziliani asistoi në golin e katërt për Sadikun dhe shënoi vetë të pestin. Një ndeshje që vlen për të parë edhe gjendjen e lojtarëve.

\"1\" \"2\" \"3\" \"5\" \"6\"

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.