cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

 Dita e fundit e përgatitjeve, ekipi kthehet nesër

  • January 16, 2017
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 86 Views

 

Skuadra e Kukësit i ka dhënë fund ditën e sotme përgatitjeve në Antalia. Ekipi i trajnerit Ernest Gjoka ka zhvilluar një seancë riaftësuese  paraditen e sotme në pishina duke rifituar energjitë e humbura, ndërsa pasdite ka nisur përsëri “zbori”. Lojtarët kanë dalë në fushën e stërvitjes duke zhvilluar përgatitjet e fundit në fushë para nisjes për në Shqipëri.
Stafi teknik ka marrë maksimumin nga kjo fazë përgatitore, pasi ka rritur ndjeshëm nivelin fizike të futbollistëve dhe ndeshjet mmiqësore me kundërshtarë të një niveli të lartë, padyshim që kanë ndikuar pozitivisht. Futbollistët vetë janë të kënaqur për shkak të kushteve fantastike të stërvitjes.

Kukësit do të kthehet ditën e nesërme në Tiranë. Lojtarët do të zhvillojnë edhe një seancë force në palestër, ndërsa pasdite do t’i drejtohen aeroportit për t’u kthyer në Shqipëri. Ekipi nuk do të ndalë përgatitjet, pasi do të fillojnë programin stërvitor në vendin tonë.

 

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.