cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Shtyhet kampionati, rifillon me datë 28 janar

  • January 14, 2017
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 99 Views

Federata Shqiptare e Futbollit ka marrë vendimin për shtyrjen e kampionatit të Superligës me një javë. Fillimisht ishte menduar që ndeshja me Vllazninë do të zhvillohej rreth datës 22 janar, por tashmë vendimi është zyrtar dhe kampionati do të rifillojë me datë 28 janar.

Skuadra e Kukësit ndeshjen e parë do e luajë ndaj Vllaznisë në Shkodër. Kemi të bëjmë vetëm me shtyrjen e kampionatit dhe jo për kapërcim javësh. Kukësi do të shfrytëzojë në maksimum këtë periudhë për të arritur gjendjen më të mirë fizike dhe nuk do të ndalet në përgatitjet.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.