cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Miqësore / Kukësi – Kairat Almati 0- 1

  • January 12, 2017
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 84 Views

Kukësi 0

Kairat Almati 1

Shënues: Gohou 50’

Kukësi: Koliçi, Hallaçi, Shameti, Alla, Rrumbullaku, Lushtaku, Dvornekoviç, Lena, Musolli, Pejiç, Emini. U aktivizuan: Hasanbelli, Çema, Pashaj, Imami, Hasani, Kale, Aniekan, Guri, Memini, Bytyçi. Trajner: Ernest Gjoka

F.K. Kukësi është mundur në miqësoren e dytë të zhvilluar në tokën turke me azerët e Kairat Almatit. Të besuarit e trajnerit Gjoka kanë zhvilluar një ndeshje mjaft të mirë, ku kanë pasur mundësinë që të kalojnë në avantazh në minutën e 8 të takimit me anë të një 11-metërshi, por Pero Pejiç ka gjetur shtyllën. Në pjesën e dytë janë aktivizuar të gjithë lojtarët e stolit. Goli për ekipin e Kairatit u shënua në minutën e 50 nga Gerard Gohu. Kukësi do të zhvillojë më 15 janar dhe miqësoren e 3 me Nefçi Bakunë, që do të jetë testi i fundit në tokën turke.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.