cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

KATEGORIA SUPERIORE / Kukësi – Skënderbeu 2-0

  • December 18, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 100 Views

Kukësi – Skënderbeu 2-0

Java 17, Stadiumi “Zeqir Ymeri”, Kukës

Shënues: Pejiç 35′, 44′ (11-m)

Kukësi: Koliçi, Hallaçi, Shameti, Alla, Imami, Dvornekoviç (Lushtaku 62′), Lena, Musolli, Karioka, Emini (Greca 79′), Pejiç (Pashaj 90′) Trajner: Ernest Gjoka. Të gatshëm: Koci, Dema, Guri, Moreira.

 

Skuadra e F.K. Kukësit ka fituar me Skënderbeun në javën e 17-të të Superligës. Dy golat e Pero Pejiçit i kanë dhënë fitoren ekipit të trajnerit Ernest Gjoka. Kroati ka shënuar në minutën e 35-të dhe me 11 metërsh në minutën e 44-ët.

Me këtë fitore jemi zyrtarisht kampion dimri dhe mendojmë për ndeshjen ndaj Luftëtarit. Falenderim edhe për tifozët që kanë qenë të shumtë.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.