cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Korabi – F.K. Kukësi 1-1, verilindorët gabojnë përballë dibranëve

  • December 15, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 82 Views

KORABI 1
KUKËSI 1
Shënues : Lushtaku 49’

Kukësi: Koliçi, Pashaj, Alla, Shameti, Imami, Dvornekoviç (Guri 59’), Musolli, Karioka, Lushtaku (Moreirën 82’), Emini, Pejiç.
Të gatshëm: Koci, Çema, Dema, Greca, Jonuzi
Trajner: Ernest Gjoka

 

Skuadra e F.K. Kukësit ka gabuar në ndeshjen e zhvilluar ndaj Korabit në kuadër të javës së 16-të të Superligës. Ekipi i drejtuar nga trajneri Ernest Gjoka ka luajtur në \”transfertë\”, por në shtëpinë e saj. Ndeshja ka nisur më mirë për Kukësin që ka goditur edhe shtyllën dhe ka humbur edhe raste të tjera, por me kalimin e minutave presioni ka rënë në anën e skaudrës tonë, atëherë kur nuk e priste askush një gabim në mbrojtje ka sjellë edhe golin e avantazhit për dibranët që e kanë mbyllur pjesën e parë me fitore. Me fillimin e së dytës Lushtaku barazon rezultatin dhe më tej vijnë një mori rastesh të humbura nga Pejiç, Emini apo edhe Guri në fundin e lojës. Përfundimisht, takimi mbyllet me rezultatin 1 me 1 dhe lëmë dy pikë që mbase do i vuajmë shumë.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.