cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Moshat / U-17 bind me fitore të thellë, barazim për U-19

  • December 11, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 77 Views

U-17/ Kukësi bind ndaj Laçit

Shënues: Deda 3’, Belaj 10’,18’,23’

Kukësi 4

Laçi 0

Kukësi: Gashi, Elezaj, Duraku, Bytyqi, Osmani, Lumi, Deda, Kovaçi, Rakaj, Belaj, Ademi. U aktivizuan: Hallaçi, Ademi, Sopi, Jakupi. Trajner: Agim Belaj.

Para të rinjtë e Kukësit kanë shkëlqyer në ndeshjen me homologët e tyre të Laçit. Në një sfidë që ka nisur me gol që në minutën e tretë, ka qenë Deda ai që ka hapur serinë e golave. Vetëm 7 minuta më vonë Bela ka shënuar golin e dytë, Një nisje perfekte e kuksianëve të cilët do të gjenin dhe dy herë të tjera golin në minutat e 18’ dhe 23’ me Belën, i cili ishte më i miri në fushë. Kukësi do të zgjidhte gjithçka që në pjesën e parë, me rezultatin 4-0 i cili nuk do të ndryshonte deri ne fund të takimit. Me këtë tri pikësh, verilindorët konsolidojnë pozitat e tyre.

U-19 / Kukësi – Laçi 0-0

Kukësi: Basha, Enis Curri, Thaçi, Kovaçi, Cena, Gjana, Kumanova, Gërmizi , Domi, Endrit Curri, Kashtanjeva. Trajner: Gëzim Shehu. Të gatshëm: F. Elezi, Tahiri, Uka, Matmuja, Adili, Elezi, D.Shehu.

 

Skuadra U-19 e Kukësit nuk ka arritru më shumë se një barazim 0 me 0 përballë homologëve të Laçit. Duke parë vështirësitë dhe problematikat që hasëm gjatë ndeshjes në Laç, klubi i F. K. Kukësit mori të gjtiha masat organizative në mënyrë perfekte që të mos kishte probleme dhe incidente.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.