cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Java e 15-të / F.K. Kukësi – Flamurtari 1-0, shkëputemi në vend të parë

  • December 10, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 84 Views

KUKËSI 1
FLAMURTARI 0

Goli: Emini 23′

Kukësi: Koliçi, Hallaçi, Shameti, Memini, Imami, Dvornekoviç (Greca 86′), Hasani (Musolli 66′), Lena, Karioka, Emini (Rangel 74′), Pejiç
Trajner: Ernest Gjoka.

Një fitore me mjaft velra ka qenë ajo e sotmja përballë Flamurtarit. Izair Emini na ka dhënë fitoren dhe vendin e parë në minutën e 23-të të ndeshjes. Sulmuesi ka qenë i vendosur mirë brenda zonës dhe ka goditur me forcë duke mposhtur portierin e Flamurtarit Frashëri.

Pjesa tjetër e takimit ka qenë mjaft e luftuar nga të dy skuadrat dhe me mjaft emocione. Skuadra verilindore ka pasur mundësi për të dyfishuar dhe për të mbyllur takimin, ashtu si Flamurtari që mund të kishte barazuar. Në fund, fati na buzëqesh ne që marrim vendin e parë të klasifikimit dhen jemi të vetë në krye të shkëputur me 2 pikë nga Skënderbeu.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.