cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Gjoka: Ndeshje e vështirë, duam fitoren!

  • December 5, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 102 Views

Trajneri i F.K. Kukësit, Ernest Gjoka, ka dalë në një konferencë për shtyp paraditën e sotme. Tekniku i F.K. Kukësit ka folur para ndeshjes së rëndësishme me Partizanin dhe ka treguar edhe gjendjen dhe objektivat e skuadrës.

Ndeshja – \”Ndaj Partizanit është një takim shumë i rëndësishëm, pasi luajmë përballë një kundërshtari direkt dhe kërkojmë të marrim maksimumin. Do të jetë një ndeshje shumë e bukur dhe e luftuar. Kemi punuar fort që në fund rezultati të anojë në anën tonë\”.

\"para-partizanit\"

Rezultati – \”Një sfidë e tillë i ka të gjitha rezultatet brenda dhe do të isha i kënaqur me çdo rezultat pozitiv. Kukësi do të luajë për të marrë fitoren në këtë sfidë\”.

Transferta – \”Nuk e kemi problem faktin që luajmë në transfertë. Tifozët e Partizanit do të kthehen dhe kjo është pozitive për të gjithë, pasi futbolli për të kënaqur fansat luhet\”.

Ndalja e Skënderbeut – \”Mendoj se për të dy skuadrat sjell qetësi dhe nuk na fut në trysni\”.

Pejiç – \”Në ndeshjen ndaj Laçit humbi disa raste, por nuk më shqetëson, pasi ka shënuar shumë të tjerë. Ai është lokomotiva e ekipit tonë dhe për këtë jemi të bindur të gjithë\”.

\"parapartizanit2\"

 

 

 

 

 

 

 

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.