cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Kukësi fiton Kupën \”Pavarësia\”

  • November 28, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 101 Views

Eshtë  luajtur sot, në stadiumin “Selman Stermasi” të kryeqytetit “Kupa Pavarësia. Fitues i këtij trofeu është skaudra e F.K. Kukësit.

Katër skuadrat pjesëmarrëse janë ballafaquar sipas kalendarit të dalë nga shorti.

Prishtina ka luajtur me Otranto të Ulqinit dhe ka fituar me rezultatin 1-0. Goli për kryeqytetasit kosovarë është realizuar nga Bejgolli (45’), me penallti. Ndeshja e dytë ka vënë përballë Kukësin me Shkëndijën e Tetovës.

Verilindorët kanë fituar bindshëm, me rezultatin 3-1 me gola të Rangel 17’, Dida 26’, Greca 37, ndërsa për Shkëndijën Fetahi 7’.

Finalja e Kupës së Pavarësisë” është luajtur në përmbyllje të aktivitetit mes Prishtinës dhe Kukësit. Moreira ka shënuar i pari në këtë ballafaqim, teksa pak minuta më vonë ka fituar një penallti, e cila është ekzekutuar nga Lushtaku me sukses.

Kukësin e fiton për herë të parë “Kupën Pavarësia”.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.