cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Java e 12-të/ F.K. Kukësi – FK Tirana 0-0

  • November 26, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 92 Views

F.K. Kukësi – FK Tirana 0-0

F.K. Kukësi: Koliçi, Hallaçi, Shameti, Alla, Imami, Lena (Rangel 68\’), Musolli, Hasani, Guri (Dvornekoviç 46\’), Pejiç, Karioka (Lushtaku 80\’). Tr.Ernest Gjoka.

Skuadra e F.K. Kukësit ka barazuar ndeshjen e javës së 12-të me Tiranën me rezultatin e bardhë 0 me 0. Ekipi i drejtuar nga trajneri Ernest Gjoka ka bërë mirë, por nuk ka arritur të gjejë rrugën e rrjetës. Ndeshja ka qenë mjaft e luftuar nga të dy kampet dhe me mjaft emocione. Në fund skaudrat ndajnë një pikë, por që nuk lë të kënaqur aspak verilindorët. Kuksianët kanë pasur pretendime për një gol të anulluar dhe disa raste për penallti, por që nuk janë akorduar nga kryesori Meta.

 

 

 

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.