cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Teuta – Kukësi 1-2 (Java e11-të)

KATEGORIA SUPERIORE, JAVA 11
Teuta – Kukësi 1-2 
E hënë, më 21 nëntor, ora 18:00, stadiumi \”Niko Dovana\”, Durrës
Shënues: Rangel 79′, Lushtaku 85′
Kukësi: Koliçi, Hallaçi, Memini, Alla, Imami, Dvornekoviç (Guri 58′), Hasani (Lushtaku 85′), Musolli, Lena, Greca (Rangel 74′), Emini.
Tr. Ernest Gjoka
Skuadra e F.K. Kukësit ka arritur një fitore shumë të rëndësishme në Durrës, ndaj ekipit të Teutës. Verilindorët kanë kthyer rezultatin, pasi e kanë parë veten në disaavantazh të golit të durrsakëve. Menjëherë pas pësimit të golit reaguan futbollistët duke marrë në kontroll takimin dhe duke kirjuar volum loje.
Në fund, gjithçka u shpërblye, pasi Rangel barazoi rezultatin dhe Lushtaku arriti t\’i jepte fitoren skuadrës, të dy futbollistët e ardhur nga stoli.
Në fund një fitore që vlen shumë, pasi na mban në vend të parë në tabelën e klasifikim dhe i jep mundësi verilindorëve të ecin të qetë.
Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.