cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Moshat / Fitore për U-17, U-19 mposhtet në Lezhë

  • November 20, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 84 Views

Olimpiku – Kukësi U-17 0-1

Shënues: Shaba 43`(aut.)

Kukësi U-17: Ibrahimi, Elezaj (Avdiu 64`), Bytyçi, Osmani, Duraku,Lumi, Dida, Rokaj, Ademaj, Belaj (Shahu 49`), Tafhasaj (Hallaçi 52`). Tr. A. Belaj.

Ekipi i 17 vjeçarëve të Kukësit ka arritur një fitore me mjaft vlera përballë homologëve të tyre. Ekipi i drejtuar nga trajnerit Belaj ka triumfuar në Tiranë përballë Olimpikut. Ndeshja ka qenë mjaft e luftuar dhe me një luftë të fortë fizike. Në fund 3 pikët i kanë takuar ekipet të verilindorëve.

Porto – Kukësi U-19 3-2

Ekipi i Kukësit U-19 nuk ka pasur fat, pasi është mposhtur me rezultatin 3-2 nga homologët e tyre të Portës.  Skuadra e verilindorëve ka zhvilluar një takim të mirë, por në fund kanë fituar vendasit.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.