cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Java e 10 / Kukësi – Vllaznia 3-1

  • November 6, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 98 Views

Kukësi – Vllaznia    3-1

E dielë, 06 nëntor 2016, stadiumi \”Zeqir Ymeri\”, Kukës

Golat: Pejiç 18′, 39′ (pen), Guri 60′ / Shtubina 45′

Kukësi: Koliçi, Hallaçi, Shameti, Alla, Imami, Lena (Dema 86′), Musolli (Guri 58′), Zhan Karioka, Hasani, Emini (Dvornekoviç 82′), Pejiç. Të gatshëm: Koci, Memini, Jonuzi, Rangel
Tr: Ernest Gjoka

Ekipi i Kukësit ka arritur një fitore mjaft të rëndësishme me Vllazninë. Ekipi i trajnerit Ernest Gjoka ka arritur të fitojë falë golave të Pejiçit, në minutën e 18 dhe 39 dhe Gurit në minutën e 60. Takimi ishte mjaft i mirë, pasi ekipi prodhoi lojë dhe raste në portën e Vllaznisë, pa harruar faktin se Pejiç humbi edhe një penallti.

Skuadra verilindore me këtë rezultat arrin kreun e renditjes dhe tashmë kryeson renditjen e kalsifikimit me pikë të barabarta me Skënderbeun.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.