cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Ecuria e Kukësit në fazën e parë

  • November 1, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 113 Views

Kategoria Superiore ka përmbyllur fazën e parë të kampionatit. Skuadra e F.K. Kukësit është i vetmi ekip që nuk ka pësuar humbje këtë fazë në Shqipëri, por si ka qenë rrugëtimi i verilindorëve në 9 ndeshjet e tyre të para. Trajneri Ernest Gjoka dhe lojtarët e tij kanë grumbulluar 17 pikë dhe ndodhen në vendin e 3-të, me 10 gola të shënuar dhe 3 të pësuar.

Ndeshjet e fazës së parë:

Java e parë/ Vllaznia – Kukësi 0-0

Java e dytë/ Kukësi – Teuta 3-0

Java e tretë/ Tirana – Kukësi 2-2

Java e katërt/ Laçi – Kukësi 0-0

Java e pestë/ Kukësi – Partizani 1-0

Java e gjashtë/ Flamurtari – Kukësi 1-1

Java e shtatë/ Kukësi – Korabi 2-0

Java e tetë/ Skënderbeu – Kukësi 0-0

Java e nëntë/ Kukësi – Luftëtari 1-0

 

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.