cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Java e keqe për moshat e Kukësit, humbin të dy skuadrat

  • October 31, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 81 Views

Akademia e Kukësit nuk ka përjetuar një të mirë, pasi të dy ekipet kanë humbur me rezultate të thella. Ekipi U-17 ka humbur me rezultatin 3-0 ndaj Akademisë dhe U-19 ka humbur me rezultatin 4-1 po me ekipin e Akademisë. Ndeshjet janë luajtur në Tiranë dhe ekipet e Kukësit kanë qenë si udhëtuese. U-17 mban vendin e 8-të, ndërsa U-19 vendin e 10-të në tabelën e klasifikimit.

U-17/ Akademia – Kukësi 3-0

Kukësi: Ibrahimi, Avdili, Elezaj, Osmani, Bardha, Kovaçi, Dedaj (Ademaj 58\’), Rakaj, Lumi, Tafhasaj (Hallaçi 52\’), Belaj. Tr. A. Belaj.

U-19/ Akademia – Kukësi 4-1

Shënues: Duraku 32\’

Kukësi: Basha, Enis Curri, Kovaçi (Gjana 41\’), Cena, Duraku (Matmutaj 67\’), Kurtaj (Tahiri 49\’), Dafku (Beshiri 56\’), Gjermizi, Domi, Endrit Curri (Avdili 56\’), Kashanjeva. Tr. G.Shehu.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.