cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

F.K. Kukësi – FK Luftëtari 1- 0

  • October 29, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 91 Views
F.K. Kukësi – FK Luftëtari 1- 0
 Shënues: Emini 61\’
E shtunë, më 29 tetor 2016, stadiumi \”Zeqir Ymeri\”
Kukësi: Koliçi, Pashaji, Alla, Shameti, Hallaçi, Hasani, Musolli, Karioka (Lushtaku), Greca (Dvornekoviç), Emini (Guri) , Pejiç. Tr. Ernest Gjoka.
Kukësi ka arritur një fitore me mjaft vlera me skuadrën e  Luftëtarit. Ekipi verilindor e mbyll fazën e parë si i pamposhtuar duke mos humbur asnjë takim dhe duke qenë e vetmja skaudër në kampionatin shqiptar. Ndeshja e sotme u zgjidh nga goli i Eminit që arriti të dërgonte topin në rrjetë në minutën e 61-të, por ishte edhe portieri Enea Koliçi që i dha një spunto ndeshjes, pasi priti një penallti dy minuta më parë, e cila rezultoi vendimtare.
Tashmë, fillojmë fazën e dytë me ndeshjen ndaj Vllaznisë përsëri në shtëpi.
Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.