cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Turi i 2 i Kupës së Shqipërisë / FK Dinamo – K.F. Kukësi 0-2

  • October 27, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 101 Views

FK Dinamo – K.F. Kukësi 0-2

Shënues: Greca 4\’, Emini 81\’

Kukësi:  Koci, Memini, Pashaj, Imami, Rangel (Koldashi 68\’), Cema, Dema, Greca (Emini 65\’), Jonuzi, Lushtaku (Lena 65\’), Guri. Tr. Ernest Gjoka.

Skuadra e Kukësit ka arritur një fitore me mjaft vlera në Kupën e Shqipërisë ndaj ekipit të Dinamos. Ekipi i trajnerit Ernest Gjoka ka mposhtur me lojë dhe rezultat dinamovitët. Që në minutën e 4-ët ka qenë Greca që ka kaluar në avantazh të tijët, ndërsa Emini ka dyfishuar shifrat në minutën e 81. Me këtë rezultat Kukësi, pothuajse e ka siguruar kalimin në turin tjetër.

 

 

 

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.