cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Moshat/ Javë e pafat për U-17 dhe U-19

  • October 17, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 76 Views

U-17 Shkëndija T – Kukësi 2 – 0 

Kukësi: Ibrahimi, Elezaj, Onuzi, Bytyçi, Deda (Tafhasaj 41`), Duraku (Jakupi 20`), Lumi (Ademaj 52`), Bekaj, Rakaj (Hallaçi 59`), Kovaçi (Shehu 66`), Osmani. Trajner: A. Belaj

Kukësi U-17 nuk ka arritur të dalë i fituar nga sfida me Shkëndijën e Tiranës në kryqytet. Rezultati përfundimtar i takimit ishte 2-0 për vendasit, teksa u shënua nga një gol për pjesë. Skuadra verilindore mbetet në kuotën e 3 pikëve, pa harruar faktin se pret edhe vendimin përfundimtar të disiplinës.

U19 Shkëndija T – Kukësi 3-1

Kukësi: Basha, Kovaçi, Cena (Matmuja 59`), Thaçi (Adili 56`), Enis Curri (Kashtanjeva 67`), Germizi, Duraku (Gjana 74`), Endrit Curri, Kumanova, Domi (Elezi 72`), Beshiri. Tr. : Gëzim Shehu.

Një ndeshje jo të mirë ka zhvilluar edhe skuadra e 19-vjeçarëve. Ekipi i drejtuar nga trajneri Gëzim Shehu është mposhtur me rezultatin 3-1 nga Shkëndija e Tiranës. Të rinjtë nuk kanë arritur të bëjnë më shumë në këtë takim, pavarësisht përpjekjeve.

 

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.