cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Kukësi B barazim në frymën e fundit

  • October 17, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 79 Views

Kukësi B – Tirana B 1-1

Kukësi: Hasanbelli, Dida, Zylyftari, Xhixha, Rama, Gjuta, Sulmata, Sadiku, Toçilla, Bytyçi, Mahmutaj. Tr. E.Dalipi

Skuadra e dytë e Kukësit ka barazuar me Tiranën B, në ndeshjen e zhvilluar në kompleksin \”Skënder Halili\”, me rezultatin 1 me 1. Ndeshja është zhvilluar ditën e djeshme në Tiranë dhe është konsideruar si një ndeshje në shtëpi, për skuadrën tonë. Duke qenë se ekipi i parë luante me Korabin në të njëjtën orë kishte përplasje dhe me një marrëveshje me klubine  Tiranës u vendos që takimi të luhej në kryeqytet.

Djemtë e drejtuar nga trajneri Edmond Dalipi kanë zhvilluar një lojë të kënaqshme dhe ndoshta merituan edhe më shumë. Rezultati përfundimtar i takimit ishte   1 me 1. Autori i golit ishte Sadiku në minutën e 90-të me anë të një penalltie.

 

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.