cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

KUKËSI – KORABI 2-0 / Java e 7-të

  • October 16, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 100 Views
\"3\"

KUKËSI – KORABI
Shënues: Dvornekoviç 17’, Pejiç 89’
E diel, më 16 tetor, ora 14:00, në “Zeqir Ymeri”, Kukës
KUKËSI: Koliçi, Memini, Shameti, Musolli, Hallaçi, Dvornekoviç (Dema 83’), Lena, Hasani (Imami 46’), Karikoka, Guri (Greca 62’), Pejiç. Tr. : F. Tafaj
KORABI: Vujadinoviç, Prifti (Mziu 69’), Sheta, Çela, Peposhi, Dukiç, Veliaj, Kaja, Zguro (D. Peposhi 85’), Nexhipi, Plaku. Tr. : A. Mërgjyshi
Arbitra: Blerim Ziri, Ergin Doda, Alfred Shkreta, Olsi Sokoli
Kartonë të verdhë: Lena 68’ / Prifti 19’

\"7\"

Skuadra e F.K. Kukësit ka arritur të fitojë ndeshjen e javës së 7-të të kampionatit me rezultatin 2-0 ndaj ekipit të Korabit. Golat u shënuan nga Dvornekoviç në minutën e 16-të dhe Pejiç në minutën e 89-të.

Verilindorët kanë marrë 3 pikët dhe kanë dalë të buzëqeshur nga ky takim.

\"19\"
Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.