cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Pero Pejiç shpallet lojtari i muajit shtator në Superligë

  • October 13, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 93 Views

Sulmuesi i F.K. Kukësit, Pero Pejiç, shpallet lojtari i muajit shtator 2016, për Kategorinë Superiore. Shtatlarti ka realizuar 5 gola në 6 javë kampionat duke i dhënë pikë të rëndësishme skuadrës së Kukësit.

\"pejici2\"

33-vjeçari është vlerësuar për paraqitjet e tij nga shoqata \”Sporti na bashkon\”. Ky çmim është tërhequr live në emisonin \”Fair-play\”, në \”News 24\”, ku Pejiç ka qenë i ftuar. Ky është një stimul për futbollistin për të punuar edhe më shumë dhe për të shënuar të tjerë gola me mjaft vlerë për verilindorët

\"pejiccccccccccc\"

\”Jam shumë i lumtur për çmimin. Ky trofe më jep motivim për të punuar edhe më tepër dhe për të shënuar më shumë. Fillimisht dëshiroj, trofetë ekipor dhe më pas ato individual. Dua të shpallem kampion dhe pse jo të fitoj edhe këpucën e artë\”, – shprehet Pejiç.

Pejiç është rikthyer këtë vit në Superligë dhe e ka nisur aty ku e ka lënë… me gola.

\"goli\"
Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.