cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Flamurtari – F.K. Kukësi 1-1

  • October 13, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 112 Views

FK Flamurtari – F.K. Kukësi 1-1
Shënues: Berisha 19\’ / Pejiç 60\’

Flamurtari: Halilaj, Beqaj (Shehaj 69\’), Berisha, Kuqi, Veliu, Telushi, Zeqiri, Shkodra,  Radoviç (Galiç 66\’), Alvesh, Fazliu (Dushku 74\’). Tr. Gugash Magani

Kukësi: Koliçi, Pashaji, Shameti, Alla, Hallaçi, Dvornekoviç (Memini 35\’), Lena, Musolli (Dema 73\’), Greca (Rangel 64\’), Hasani, Pejiç. Tr. Ernest Gjoka.

Gjyqtarë: E.Hamitaj, R. Çokaj, P. Simoni.

Kartonë të verdhë: Kuqi, Veliu / Alla, Rangel

Karton i kuq: Pashaji (2 të verdhë)

Skuadra e F.k. Kukësit nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 në Vlorë ndaj Flamurtarit. Ekipi i drejtuar nga trajneri Ernest Gjoka e nisi ndeshjen më mirë se vlonjatët dhe pati disa mundësi të mira shënimi me Pejiçin, por nuk ja doli të shënonte.

Kartoni i kuq i Pashajit në minutën e 30-të e penalizoi skuadrën verilindore, por pavarësisht kësaj ja doli ta përballonte mjaft mirë, pasi edhe pse me një gol disavantazh dhe një lojtar më pak në fushën e lojës arriti të barazonte.

Ndeshja e radhës është ajo kundër Korabit në Kukës.

 

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.