cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Tomori – F.K. Kukësi 0-3

  • September 28, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 115 Views

Tomori – F.K. Kukësi 0-3

Shënues: Rangel 41’, Guri 75’ (11-m), 85’

Tomori: A. Kaloshi, Hadaj (Koka 60’) Bitri, Serdari (Xherimeja 46’), Berberi, Dragoti, Oshafi, Buba, Sherifi (Hyseni 46’), Myzyri, Çaushaj
Trajner: B. Sinella

Kukësi: Koci, Pashaj, Memini, Çema, Imami, Koldashi, Jonuzi, Lushtaku (Duraku 76’), Dema, Guri, Rangel (Zylyftari 84’)
Trajner: E. Gjoka

Gjyqtarë: B. Breshanaj, E. Potomi, E. Morina (Tiranë)

Skuadra e F.K. Kukësit e ka fituar ndeshjen e sotme ndaj Tomorit me rezultatin 0-3. Ky takim është i vlefshëm për turin e parë kualifikues të Kupës së Republikës. Sfida u luajt në stadiumin \”Tomori\”. Trajneri Ernest Gjoka kishte preferuar që në këtë takim të aktivizonte futbollistët që nuk kanë pasur shumë hapësira. Kualifikimi është zgjidhur që në ndeshjen e parë, pasi goli i Rangelit dhe dopieta e Gurit, i japin skuadrës së Kukësit qetësi për sfidën e kthimit.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.