cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Java e tretë / Tirana-Kukësi 2-2

  • September 17, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 90 Views

Tirana-Kukësi 2-2
Shënues: Taku 29′, Merville 67′ / Pejiç 8’ (11-m), Emini 57′
Tirana: Lika, Kërçiku, Muça, Teqja, Hoxhallari, Taku, Karabeci, Daja, Nika (Moise 66′), Merveille, Edeh
Trajner: Ilir Daja
Kukësi: Koliçi, Hallaçi, Pashaj, Alla, Dema, Dvornekoviç (Guri 80’), Musolli, Hasani, Karioka (Emini 53′), Lena (Greca 34′), Pejiç
Trajner: Ernest Gjoka
Kartonë të verdhë: Lika, Kërçiku / Alla, Greca, Pashaj (2)
Karton i kuq: Pashaj
Gjyqtar: Lorenc Jemini

Ndeshja e javës së tretë në mes të FK Tiranës dhe F.K. Kukësit nda në barazimin 2-2. Skuadra kuksiane arriti të kalone dy herë në avantazh me Pejiçin dhe Eminin në çdo fraksion loje, por nuk arriti të administronte rezultatin duke u ndëshkuar dhe barazuar dy herë nga bardheblutë.
Ndeshja nisi me 40 minuta me vonesë për shkak të shirave të rrëmbyeshëm që mbushën fushën e stadiumit “Selman Stërmasi”, por takimi ishte mjaft i luftuar dhe pati momente të bukura. Tifozeria në shkallët e stadiumit shijoj një shfaqje të bukur.
Tashmë, skuadra duhet të shohë përpara për t’u rikthyer te fitorja në javën e katërt ndaj Laçit.

\"12\"
Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.