cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

F.K. Kukësi – Teuta 3-0 (Java e dytë)

  • September 12, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 93 Views

Kukësi – Teuta 3 – 0
Shënues: Pejiç 58’ (11-m), 81’, Greca 90’
Kukësi: Koliçi, Memini, Alla, Pashaj, Hallaçi, Dvornekoviç (Greca 73’), Hasani (Lena 76’), Musolli, Karioka, Emini (Rangel 60’), Pejiç
Trajner: E. Gjoka
Teuta: Moçka, Kotobelli, Shkalla, R. Hoxha (Rashica 61’), E. Hoxha, Hila, Musta, Çmajcanin, Gripshi, Çyrbja, Bangal (Magani 76’)
Trajner: Ç. Bexhi
Gjyqtarë: K. Meta, N. Bregasi, E. Pashaj
Kartonë të verdhë: Rangel 71’ / E. Hoxha 57’, Çmajcanin 74’

Skuadra e F.K. Kukësit ka arritur fitoren e parë në kampionat kundër Teutës me rezultatin 3-0. Autorët e golave ishin Pejiç që bëri dopietë dhe Greca që vulosi rezultatin përfundimtar të takimit.
Skuadra dhuroi një paraqitje mjaft të mirë dhe arriti të dominonte kundërshtarin. Ekipi verilindor krijoi raste, por nuk i shfrytëzoi në pjesën e parë, ndërsa në të dytën shpalosi të gjithë potencialin e saj.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.