cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Ekip mbyll fazën përgatitore dhe kthehet në Shqipëri

  • August 20, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 99 Views

Skuadra e F.K. Kukësit ka mbyllur fazën përgatitore në Ohër të Maqedonisë dhe gjatë ditës së djeshme është kthyer në Shqipëri. Ekipi nën drejtimin e stafit teknik ka zhvilluar përgatitje rigoroze dhe mjaft të forta. Gjendja e lojtarëve pas kësaj faze përgatitore duket mjaft optimale dhe i ka shërbyer atyre për të rritur nivelin fizik dhe të njihen më mirë me ekipin. 

Për 13 ditë, skuadra ka zhvilluar stërvitje intensive dhe ka pasur kohë të mjaftueshme për të përthithur edhe filozofinë e punës së  trajnerit Ernest Gjoka. Lojtarët në më të shumtën e ditëve janë stërvitur me nga dy seanca.

F.K. Kukësi gjatë kësaj faze përgatitore ka zhvilluar edhe dy ndeshje miqësore, me Korabin dhe Strugën. Ndaj Korabit ka humbur minimalisht me rezultatin 1-0, ndërsa ndaj Strugës ka fituar me rezultatin 2-0.

Me kthimin në Shqipëri, skuadra do të vazhdojë  stërvitjet për t\’u përgatitur për Superkupën e Shqipërisë.

#ForcaKukësi #Nebesojmë

 

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.