cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Klubi i kushton rëndësi të ardhmes, nënshkruan me dy 19-vjeçarë

  • August 5, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 83 Views
Klubi i F.K. Kukësit ka nisur një frymë të re edhe një projekt edhe te grupmoshat e reja. Drejtuesit po i kushtojnë gjithnjë e më shumë rëndësi të ardhmes dhe kjo shihet edhe në afrimin e elementëve të rinjë. Dy afrimet e fundit të F.K. Kukësit janë Bekim Dida dhe Klevis Sadiku.

Të dy futbollistët kanë nënshkruar ditën e sotme kontrata profesioniste me F.K. Kukësin. I pari luan si qendërmbrojtës, ndërsa i dyti si sulmues.

Dida është një produkt i akademisë së F.K. Kukësit, pasi ka qenë edhe pjesë e skaudrës U-19 ku u shpall edhe kampion për Kategorinë e parë duke qenë një ndër lojtarët që ka kontribuar më tepër.

Sadiku ka qenë pjesë e Partizanit U-19, ndërsa tani ka zgjedhur për të vazhduar karrierën te skuadra verilindore.

\”Jam shumë i lumtur që jam bashkuar me ekipin e F.K. Kukësit. Kjo ka qenë ëndrra ime më e madhe\”, – shprehet Dida.

\”Më vjen mirë që u bashkova me një ekip të rëndësishëm si Kukësi. Shpresoj të bëj më të mirën dhe falenderoj drejtuesit për besimin\”, – shprehet Sadiku.

Klubi i uron suksese të dy futbollistëve 19-vjeçarë!
‪#‎ForcaKukësi‬ ‪#‎Nebesojmë‬

\"Bekim \"klevis

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.