cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

PHILIPPE GUIMARAES NDERPRET KONTRATEN ME KLUBIN

  • August 2, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 130 Views

Skuadra e F.K. Kukësit i ka dhënë fund bashkëpunimit me brazilianin Philippe Guimaraes. Mesfushori dhe klubi kanë gjetur akordin gjatë ditës së sotme për të ndërprerë aventurën e tij me verilindorët. 

Lojtari ka kërkuar vetë shkëputjen e bashkëpunimit dhe kjo dëshirë i është plotësuar nga drejtuesit e klubit. Mesfushori nuk gjeti shumë hapësira te skuadra verilindore. Guimaraes ka falenderuar klubin për mundësinë e ofruar dhe i ka uruar suksese F.K. Kukësit në vazhdim.

Klubi i uron suksese të metjeshme në karrierën e tij.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.