cropped-109A9A8E-095B-4746-9591-9F4E637409F7.png

Pero Pejiç firmos për F.K. Kukësin

  • July 30, 2016
  • admin
  • Lajme
  • 0
  • 155 Views

Skuadra e F.K. Kukësit ka bërë një goditje të madhe në merkaton e verës. Ekipi verilindor  ka kthyer në ekip bomberin kroat Pero Pejiç. Futbollisti rikthehet në Kukës, pas një viti të luajtur në Iran ku ka qenë pjesë e Esteghlal. 

Kroati është padyshim një ndër lojtarët më kualitativ të ardhur ndonjëherë në Shqipëri dhe ka treguar vlera të padiskutueshme duke qenë për vite me radhë si golashënues. Në sezonin 2014-2015, ai luajti për Kukësin dhe shënoi 31 gola në 35 ndeshje në kampionat dhe 4 gola në 5 ndeshje në Kupën e Republikës. Sulmuesi shënoi edhe 3 gola në 4 takime në Europa League duke e mbyllur sezonin me ekipin e F.K. Kukësit në kuotën e 38 golave.

Afrimi i Pejiçit te skuadra e F.K. kukësit është padyshim një ndër përforcimet më të mira për këtë sezon. Lojtari ka gjetur dashamirësinë dhe mikëpritjen e presidentit dhe organeve drejtuese të klubit.

#ForcaKukësi #Nebesojmë

\"pejici2\"

 

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.